...

Old Holland produkuje farby olejne dla artystów od 1664 roku, co czyni go jedną z najstarszych nieprzerwanie działających firm w branży artykułów artystycznych. Oleje Old Holland produkowane są według tradycyjnych receptur, takich jak te, których używano do malowania obrazów wykonanych w XVII wieku. Obrazy te do dziś zachowują wyrazistość swoich barw. To jest trwałość. Podobnie jak setki lat temu, do produkcji bardzo skoncentrowanej i światłoodpornej farby używa się tylko najlepszych pigmentów i spoiw, co skutkuje wyższą siłą koloru, siłą krycia i intensywnością. Do spoiwa używany jest wyłącznie olej lniany tłoczony na zimno z pierwszego tłoczenia. Dotyczy to wszystkich 168 kolorów.

Czym jest farba olejna? Zasadniczo w teorii farba olejna ma bardzo prosty skład. Pigment zmielony na drobny proszek zmieszany z olejem roślinnym. W czasach dawnych mistrzów często artyści należeli do cechów aptekarskich, ponieważ musieli mielić i mieszać własne mikstury. Jak chemik. Niektóre pigmenty były egzotyczne i niezwykle drogie. Na przykład skała Lapis luzuli była mielona, ​​aby uzyskać ultramarynowy błękit. Bardzo dobra farba musi zawierać dużą ilość czystego, dobrze zmielonego pigmentu oraz wysokiej jakości tłoczonego oleju który nadaje farbie płynności i plastyczności.

Rembrandt farby olejne są to artystyczne farby  produkowane zgodnie z profesjonalnymi standardami jakości w Apeldoorn w Holandii. Farby te mają zauważalny blask i intensywność koloru, rzadko spotykaną gdziekolwiek na świecie. Wyjątkowe połączenie najwyższej jakości i tradycji w jednej tubce. Firma oferuje  szeroką   gamę  120 kolorów  kolorów. Oleje Rembrandt są produkowane  przy użyciu cennych, kosztownych, czystych pigmentów. Pigmenty są mielone do ekstremalnej precyzji,  spoiwo składa się z najczystszego oleju lnianego lub z nasion krokosza barwierskiego, co daje farbę olejną o wyjątkowo gładkiej, kremowej i równomiernej konsystencji.

Michael Harding to profesjonalna linia farb olejnych, opracowana zgodnie z najwyższymi standardami. Oleje te charakteryzują się dużą zawartością pigmentu i doskonałą zdolnością mieszania. Intensywność kolorów odzwierciedla intensywność ręcznie robionych, limitowanych edycji olejów wykorzystując techniki sięgające czasów dawnych mistrzów, Michael Harding tworzy mocne, intensywne kolory farb, które są zarówno piękne, jak i trwałe. Nie stosuje się żadnych wypełniaczy. Wszystkie kolory z wyjątkiem jednego tworzone są na bazie rafinowanego oleju lnianego tłoczonego na zimno, który jest wybrany ze względu na neutralną kwasowość, aby zapewnić trwałość. Titanium White No. 1 jest robiony na oleju z krokosza barwierskiego.

,,To w pewnym sensie rola mojego życia. Nie zajmuję się tylko robieniem farb i sprzedawaniem ich z zyskiem. Jestem zasadniczo związany ze sztuką: kolekcjonuję ją i żyję nią. Czuję ogromną dumę i satysfakcję, wiedząc, że naprawdę pomagam artystom”.

Michael Harding

Axellot sklep dla plastyków Tablica kolorów Rembrandt
Shopping Cart
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.